Gory Karkonosze

Mapa Vítkovice v Krkonoších

Vítkovice v Krkonoších

Znany górski ośrodek rekreacyjny zachodnich Karkonoszy Rokytnice nad Jizerou leży na wysokości 520 m npm. w dolinie rzeki Izery, Hutskiego, Czarnego i Rokytnicy potoka, ze wszystkich stron jest otoczony wzgórzami. Miasto Rokytnice nad Izerą powstało poprzez połączenie Dolnej i Górnej Rokytnicy, osad Rokytna, Horeni Domki, Hrusov, Zakouti, Hledsebe, Vilemov, Hranice i Studenov. Do Rokytnicy należą poza tym osady Frantiskov, Studenov i Vilemov. Rokytnice nad Jizerou jest rekreacyjnym, turystycznym i sportowym ośrodkiem w zachodnich Karkonoszach. Ośrodek znajduje się w malowniczo położonej dolinie nad którą wznoszą się wzgórza Studenova i Kotły do wysokości 1434 m npm. Z oczywistych względów panują tutaj wspaniałe warunki dla uprawiania całorocznej turystyki oraz narciarstwa. Do dyspozycji jest 24 wyciągów narciarskich, kolejka krzesełkowa oraz liczne nartostrady.

Rokytnice nad Jizerou - historia

Rokytnice nad Jizerou należy do miejscowości karkonoskiej, która była osiedlane już od połowy XVI wieku. Pierwsi obywatele tej miejscowości to przede wszytskim drwale, górnicy wydobywający rudy miedzi, ołowiu i srebra oraz tkacze, którzy z biegiem czasu zaniechali ręcznego tkania na rzecz fabrycznej manufaktury-pod koniec XIX wieku. Ważną rolę odgrywała tutaj tradycja szklarska- najbardziej znaną rodziną szklarzy byli Schürerovie.

Do Rokytnicy należą poza tym osady Frantiskov, Studenov i Vilemov. Rokytnice nad Jizerou jest rekreacyjnym, turystycznym i sportowym ośrodkiem w zachodnich Karkonoszach. Ośrodek znajduje się w malowniczo położonej dolinie nad którą wznoszą się wzgórza Studenova i Kotły do wysokości 1434 m npm. Z oczywistych względów panują tutaj wspaniałe warunki dla uprawiania całorocznej turystyki oraz narciarstwa. Do dyspozycji jest 24 wyciągów narciarskich, kolejka krzesełkowa oraz liczne nartostrady, które mają sztuczne naśnieżaie a liczne trasy zapraszają na wieczorową jazdę na nartach na oświetlonych stokach.

Rokytnice nad Jizerou – magnez turystyczny

W okresie letnim Rokytnice nad Jizerou i okolice tego miasta oferują liczne trasy i ścieżki turystyczne, szlaki i trasy rowerowe, wypożyczalnie rowerów górskich, korty tenisowe. Wciągu całego roku otwarta jest kręgielnie, tory bowlingowe, hala sportowa, sauny oraz centrum fitness. Rokytnica nad Jizerou oferuje liczne możliwości zakwaterowania nie tylko w hotelach, ale także w pensjonatach, apartamentach i kwaterach prywatnych. W miasteczku znajdują się liczne winiarny, typowo czeskie knajpy, dyskoteki, kino miejskie, bary, restauracje i bistro, które są przygotowane zaoferować Wam swoje usługi na najwyższym poziomie i przyczynić się do uprzyjemnienia Wam pobytu w Karkonoszach. Do przeżycia niezapomnianych wrażeń przyczyni się z pewnością okoliczna przyroda, ciekawe szlaki turystyczne, wyposażone ośrodki narciarskie – i właśnie to wszystko znajdziecie tutaj, w Rokytnici nad Jizerou. Właśnie tutaj można spędzić spokojny urlop Waszych marzeń o każdej porze roku. Przepustowość na wyciągach w Rokytnici nad Jizerou wynosi 13900 narciarzy wciągu godziny na wszystkich nartostradach o całkowitej długości 18,6 km. Również trasy dla miłośników narciarstwa biegowe są codziennie utrzymywane na wysokim poziomie. Niepodzielną częścią są szkółki narciarskie i wypożyczalnie sprzętu sportowego.

Tipy

Vítkovice v Krkonoších

 

Vítkovice v Krkonoších

 

Nowości z Karkonoszy

Chcesz mieć regularne informacje na temat wydarzeń w Karkonoszach na e-mail?

Zakwaterowanie

Zakwaterowanie w Karkonoszach

Kompletna oferta zakwaterowania

Wellness hotel SVORNOST,

Harrachov

Wellness hotel SVORNOST

1 190 CZK

Chata NA SPICI,

Benecko

Chata NA SPICI

1 680 CZK

Pensjonat BORUVKA,

Szpindlerowy Młyn

Pensjonat BORUVKA

500 CZK

Interhotel MONTANA,

Szpindlerowy Młyn

Interhotel MONTANA

1 290 CZK

Wellness Hotel ASTRA,

Szpindlerowy Młyn

Wellness Hotel ASTRA

1 150 CZK

Hotel SPINDLEROVA BOUDA,

Szpindlerowy Młyn

Hotel SPINDLEROVA BOUDA

1 150 CZK

Hotel sanatoryjny TERRA Superior,

Janské Lázně

Hotel sanatoryjny TERRA Superior

1 550 CZK

Hotel OLYMPIE,

Szpindlerowy Młyn

Hotel OLYMPIE

1 145 CZK

Hotel PYTLOUN,

Harrachov

Hotel PYTLOUN

780 CZK

OREA Vital Hotel SKLAR,

Harrachov

OREA Vital Hotel SKLAR

1 725 CZK

Pinia Hotel & Resort,

Szpindlerowy Młyn

Pinia Hotel & Resort

1 450 CZK

Pensjonat ALENKA,

Szpindlerowy Młyn

Pensjonat ALENKA

1 400 CZK

Apartamenty ALICE,

Harrachov

Apartamenty ALICE

500 CZK

Hotel DIANA,

Szpindlerowy Młyn

Hotel DIANA

920 CZK

Pensjonat FAMILIA,

Harrachov

Pensjonat FAMILIA

520 CZK

Hotel HORIZONT,

Pec pod Sněžkou

Hotel HORIZONT

1 725 CZK

Hotel HARRACHOV INN,

Harrachov

Hotel HARRACHOV INN

810 CZK

Hotel  AQUA PARK,

Szpindlerowy Młyn

Hotel AQUA PARK

2 400 CZK

Hotel ALFONSKA,

Benecko

Hotel ALFONSKA

690 CZK

Hotel Parkhotel HARRACHOV,

Harrachov

Hotel Parkhotel HARRACHOV

1 140 CZK

Hotel JOSEFOVA BOUDA,

Szpindlerowy Młyn

Hotel JOSEFOVA BOUDA

1 620 CZK

HARRACHOVKA Hotel,

Harrachov

HARRACHOVKA Hotel

745 CZK

HARMONY Club Hotel,

Szpindlerowy Młyn

HARMONY Club Hotel

2 200 CZK

Hotel ESPRIT,

Szpindlerowy Młyn

Hotel ESPRIT

590 CZK

Hotel STUMPOVKA,

Rokytnice nad Jizerou

Hotel STUMPOVKA

1 900 CZK

Hotel PRAHA,

Szpindlerowy Młyn

Hotel PRAHA

1 650 CZK

Hotel ZATISI,

Szpindlerowy Młyn

Hotel ZATISI

1 914 CZK

Hotel SKICENTRUM,

Harrachov

Hotel SKICENTRUM

995 CZK

Hotel START,

Szpindlerowy Młyn

Hotel START

1 880 CZK

Hotel LESANA,

Szpindlerowy Młyn

Hotel LESANA

1 000 CZK

 

Karkonosze

Pakiety za korzystne ceny

Kompletna oferta pakietov

 

Szukaj zakwaterowania

Pokaż PAKIETY SPECJALNE

 

Karkonosze 

Karkonosze są najwyższym masywem górskim w Czechach. Śneżka jest najwyższym szczytem Karkonoszy i jednocześnie Czech. W sezonie zimowym Karkonosze są najczęściej wyszkiwanym regionem w Czechach. Szeroka oferta zakwaterowania w Karkonoszach: chaty, chałupy, hotele i pensjonaty. Karkonosze i zakwaterowanie w tych górach to dla wszystkich miłośników "białego szaleństwa" czyli wszelkich sportów nie tylko zimowych raj na ziemi, nie wspominając o tajemniczej niedotkniętej przez cywilizację przyrodę, którą można podziwiać w ramach aktywnego wypoczynku z rowerowego siodła, podczas pieszej turystyki lub zjadzu na nartach. Karkonosze oferuje wspaniałe warunki narciarskie od grudnia aż do kwietnia. Nartostrady znajdują się na wysokości od 700-1300 m npm. Serwis informacyjny Góry-Karkonosze.pl zawiera wszelkie informacje turystyczne potrzebne podczas odwiedzin Karkonoszy. 

 
HotelPension.cz Intours Wellness-Tip.cz