Gory Karkonosze

Mapa Pec pod Sněžkou

Pec pod Sněžkou

Pec pod Śnieżką jest jednym z najbardziej zananych karkonoskich kurotów i ośrodków narciarskich, rozpościera się na wschodniej części Karkonoszy na wysokości 769 m npm, w dolinie rzeki Upy pod najwyższą górą Republiki Czech –Śnieżką (1602m npm.). Z północnej części tego ośrodka prowadzi kolejka linowa na Różową górę i Śnieżkę. Pec pod Śnieżką składa się z dwóch części historycznych: Velka Upa ze zboczami, na których są rozsiane karkonoskie chałupy i Pec – centrum tego miasta leży w miejscu zbiegu dwóch rzek:Upy i Zielonego potoku. Na terenie „Obri dul“ znajdziecie niespotykane już dziś okazy przyrody. Świetna lokalizacja i infrastruktura turystyczna Pec pod Śniecżką stawia go w ścisłej czołówce pod względem atrakcyjności.

Pec pod Snezkou - historia

Pec pod Snezkou jest otoczony najwyższymi szczytami gór Karkonoszy, ze strony północno-wschodniej leży lasami pokryta Różowa góra (1300 m npm), z kolei na północy otaczają Pec trzy najwyższe szczyty karkonoskie: Śnieżka (1602 m npm.), Studnicna góra (1554 m npm.) i Lucni góra (1547 m npm.). Po stronie zachodniej ograniczają region tego miasta : Zadni planina i Lisci (Lisia) góra. Maginarne koło zamyka zbocze góry Javor-pomiędzy tym szczytem i Różową górą przepływa rzeka Upa.

Najwcześniej osiedloną cześcią Peca była osada górnicza „Obri dul“. Pierwsza pisemna wzmianka o pracach górniczych pochodzi z 1511 roku. Od XVI do XIX wieku wytapiano tu żelazo, arsen i rudy miedzi. Od pieców w których były wytapiane te surowce, miasto uzyskało nazwę Pec (czyli Piec) pod Śnieżką. Wydobywanie rud w Pecu trwało z krótkimi przerwami do roku 1959, kiedy to górnictwo zaczęło stagnować i po 450 latach zupełnie ukończono czynności wydobywcze. Miejscowość powstała pod koniec XVI wieku, wtedy jako współczęść Velkiej Upy, dzięki ogromnemu zapotrzebowaniu na drzewo, które było wykorzystywane w kopalni w Kutnej Górze (Kutna Hora). Do Karkonoszy zostali powołani drwale z okolic miasta Styrsko, Korutany i Tyrolii, którzy na powstałych gołociach zakładali łąkowe enklawy, budowali gospodarstwa (tzw.boudy- dziś schroniska) i utrzymywali się z hodowli bydła rogatego. Dopiero rozwój ruchu turystycznego w drugiej połowie XX wieku pozwolił starym osadnikom zmienić źródło swojego utrzymania. Początkowo oferowali turystom noclegi w swoich „boudach“ na sianie, z biegiem czasu zaczęli udoskonalać swoje gospodarstwa i boudy, by mć zaoferować zupełny komfort swoim gościom. Wtedy jak grzyby po deszczu wyrosły hotele, pensjonaty, apartamenty i kwatery prywatne.

Pec pod Snezkou – magnet turystyczny

Areał narciarski SKI-PEC należy do najlepszych areałów na terenie Republiki Czech. Dysponuje 10 wyciągami i 1 kolejką 4-krzesełkową o łącznej długości 7500 m i przepustowości 8750 tys. narciarzy na godzinę. Nartostrady w Pecu o różnym stopniu trudności i długości są codziennie udoskonalane nowoczesnymi urządzeniami zapewniającymi bezproblemową jazdę na nartach. Oprócz tego wszystkie trasy zjadowe dysponują sztucznym naśnieżaniem. Cały areał narciarski oferuje szereg usług począwszy od ski serwisów, wypożyczalenie sprzętu sportowego, szkółku narciarskie, przechowywalnie bagaży, kioski szybkiej obsługi i restauracje. Dla wczasowiczów są przygotowane oprócz zimowych sportów także inne możliwości sportowego wyżycia i aktywnego wypoczynku: kulig, korty tenisowe, squash, ricochet, baseny kryte, kręgielnia, sauny, solaria, szereg tras rowerowych. Na uropl możecie się wybrać bez swojego sprzętu, ponieważ tutejsze wypożyczalnie mają pełną ofertę sprzętu sportowego od nart, snowboardu i rowerów górskich. W szkółkach możecie udoskonalić swoje umiejętności narciarskie i snowboardingowe.

Pec pod Sněžkou

 

Nowości z Karkonoszy

Chcesz mieć regularne informacje na temat wydarzeń w Karkonoszach na e-mail?

Zakwaterowanie

Zakwaterowanie w Karkonoszach

Kompletna oferta zakwaterowania

Wellness hotel SVORNOST,

Harrachov

Wellness hotel SVORNOST

1 190 CZK

Chata NA SPICI,

Benecko

Chata NA SPICI

1 680 CZK

Pensjonat BORUVKA,

Szpindlerowy Młyn

Pensjonat BORUVKA

500 CZK

Interhotel MONTANA,

Szpindlerowy Młyn

Interhotel MONTANA

1 290 CZK

Wellness Hotel ASTRA,

Szpindlerowy Młyn

Wellness Hotel ASTRA

1 150 CZK

Hotel SPINDLEROVA BOUDA,

Szpindlerowy Młyn

Hotel SPINDLEROVA BOUDA

1 150 CZK

Hotel sanatoryjny TERRA Superior,

Janské Lázně

Hotel sanatoryjny TERRA Superior

1 550 CZK

Hotel OLYMPIE,

Szpindlerowy Młyn

Hotel OLYMPIE

1 145 CZK

Hotel PYTLOUN,

Harrachov

Hotel PYTLOUN

780 CZK

OREA Vital Hotel SKLAR,

Harrachov

OREA Vital Hotel SKLAR

1 725 CZK

Pinia Hotel & Resort,

Szpindlerowy Młyn

Pinia Hotel & Resort

1 450 CZK

Pensjonat ALENKA,

Szpindlerowy Młyn

Pensjonat ALENKA

1 400 CZK

Apartamenty ALICE,

Harrachov

Apartamenty ALICE

500 CZK

Hotel DIANA,

Szpindlerowy Młyn

Hotel DIANA

920 CZK

Pensjonat FAMILIA,

Harrachov

Pensjonat FAMILIA

520 CZK

Hotel HORIZONT,

Pec pod Sněžkou

Hotel HORIZONT

1 725 CZK

Hotel HARRACHOV INN,

Harrachov

Hotel HARRACHOV INN

810 CZK

Hotel  AQUA PARK,

Szpindlerowy Młyn

Hotel AQUA PARK

2 400 CZK

Hotel ALFONSKA,

Benecko

Hotel ALFONSKA

690 CZK

Hotel Parkhotel HARRACHOV,

Harrachov

Hotel Parkhotel HARRACHOV

1 140 CZK

Hotel JOSEFOVA BOUDA,

Szpindlerowy Młyn

Hotel JOSEFOVA BOUDA

1 620 CZK

HARRACHOVKA Hotel,

Harrachov

HARRACHOVKA Hotel

745 CZK

HARMONY Club Hotel,

Szpindlerowy Młyn

HARMONY Club Hotel

2 200 CZK

Hotel ESPRIT,

Szpindlerowy Młyn

Hotel ESPRIT

590 CZK

Hotel STUMPOVKA,

Rokytnice nad Jizerou

Hotel STUMPOVKA

1 900 CZK

Hotel PRAHA,

Szpindlerowy Młyn

Hotel PRAHA

1 650 CZK

Hotel ZATISI,

Szpindlerowy Młyn

Hotel ZATISI

1 914 CZK

Hotel SKICENTRUM,

Harrachov

Hotel SKICENTRUM

995 CZK

Hotel START,

Szpindlerowy Młyn

Hotel START

1 880 CZK

Hotel LESANA,

Szpindlerowy Młyn

Hotel LESANA

1 000 CZK

 

Karkonosze

Pakiety za korzystne ceny

Kompletna oferta pakietov

 

Szukaj zakwaterowania

Pokaż PAKIETY SPECJALNE

 

Karkonosze 

Karkonosze są najwyższym masywem górskim w Czechach. Śneżka jest najwyższym szczytem Karkonoszy i jednocześnie Czech. W sezonie zimowym Karkonosze są najczęściej wyszkiwanym regionem w Czechach. Szeroka oferta zakwaterowania w Karkonoszach: chaty, chałupy, hotele i pensjonaty. Karkonosze i zakwaterowanie w tych górach to dla wszystkich miłośników "białego szaleństwa" czyli wszelkich sportów nie tylko zimowych raj na ziemi, nie wspominając o tajemniczej niedotkniętej przez cywilizację przyrodę, którą można podziwiać w ramach aktywnego wypoczynku z rowerowego siodła, podczas pieszej turystyki lub zjadzu na nartach. Karkonosze oferuje wspaniałe warunki narciarskie od grudnia aż do kwietnia. Nartostrady znajdują się na wysokości od 700-1300 m npm. Serwis informacyjny Góry-Karkonosze.pl zawiera wszelkie informacje turystyczne potrzebne podczas odwiedzin Karkonoszy. 

 
HotelPension.cz Intours Wellness-Tip.cz