Mapa Janské Lázně

Janské Lázně

Janske Lazne to małe miasteczko górskie, leżące w Karkonoszach Wschodnich pod masywem Cernej hory (1299 m npm.) na wysokości 519 m npm. Tę rekreacyjną i kuracyjną miejscowość rozsławiły dogodne warunki klimatyczne i termalne źródła lecznicze, odkryte już w XI wieku. Bez przesady można powiedzieć, że w przepięknym otoczeniu najwyższych czeskich gór i z pomocą wprawnych rąk przywraca się tu ludziom zdrowie. Janske Lazne to nie tylko uzdrowisko, ale także ośrodek rekreacyjny i sportowy z szeroką całoroczną ofertą zakwaterowania. Budowa nowych wyciągów orczykowych i krzesełkowych, utrzymywanie nartostrad i tras biegowych przyczyniło siędo tego, że miasto stało się także wyszukiwanym ośrodkiem rekreacji i sportu. W uzdrowisku znajduje się rzadko spotykana i dobrze wyposażona strefa spokoju, z której najczęściej korzystają rodziny z małymi dziećmi i osoby starsze. Na szczyt Czarnej góry można dojechać kolejką kabinową z czego korzystają zwolennicy turystyki pieszej i rowerowej.

Janske Lazne - historia

Według jednej z wielu legend w 1006 roku niejaki wojak z drużyny Albrechta z Trautenbergu (Trutnova) i Zaclerza - Jan z Chockova objawił zdrój ciepłej wody mineralnej. Za założyciela uzrdrowiska jest uważany Jan Adolf Schwarzenberg, za sprawą którego w 1677 zbudowano kilka budynków sanatoryjnych. W hali uzdrowiskowej bije ok 30-tu radioaktywnych, termalnych i mineralnych źródeł. W centrum miasta Janske Lazne stoji budynek uzdrowiskowy “Kolonada“ z 1893 roku z elementami z czasów secesji oraz pomnik-rzeźba Karkonosza- władcy gór.

Janske Lazne – magnez turystyczny

W Jańskich Łaźniach zupełnie niedawno został otwarty kompleksowy kryty basen, który dla turystyów jest czynny codziennie w popołudniowych godzinach. Ciekawostką jest mleczna ferma „SOSNA“ na Vlasskich boudach- skrzyżowanie dróg Velka Upa-Cerna hora-Pec pod Snezką- kontakt telefoniczny: +420 499 736 470, na której zajmują się także hodowlą bydła, koni, przeróbką mleka, sprzedażą wyrobów mlecznych (jogurty, mleko o różnym smaku, domowej wyroby kołacze i ciasta)- to wszystko można spróbować na miejscowym tarasie za domem. W Jańskich Łaźniach została otwarta 1-sza Karkonoska ścieżka edukacyjna o długości 16 km, prowadząca przez Czarną i Jasną (Svetla) górę. Trasa oferuje przepiękne widoki panoramiczne na wzgórza karkonoskie oraz Śnieżkę. Idealną bazą wypadową jest górna stacja kolejki kabinowej. Korzystając z usług kolejki kabinowej, ominiecie konieczność wycieczki pieszej pod górę o długości 6 km i różnicy poziomów 600 m. W tym samym okresie została otwarta dla turystów pieszej turystyki Ścieżka edukacyjna na czarnogórskie torfowiska. W okolicy Jańskich Łaźni można iść na wycieczkę po trasie Klausovy dul (Dolina Klasa), następnie po ścieżkach uzdrowiskowych na Średnim Grzbiecie (Stredni Hrebeny) i Doliny Rudolfa (Rudolfovo udoli).

Areał narciarski Czarna góra (Cerna hora) – Jańskie Łaźnie (Janske Lazne)

Areał narciarski Czarna góra (Cerna hora) – Janskie Łaźnie (Janske Lazne) przeżywa w chwili obecnej niebywały rozwój. W ramach kategoryzacji ośrodków narciarskich republiki Czech wraz z Pec pod Snezką, Spindleruv Mlyn, Rokytnice nad Jizerą otrzymał w ogólnej klasyfikacji 5 gwiazdek. Nartostrady znajdują się głównie na południowych i południowo-wschodnich zboczach góry Czarnej i Jasnej (Svetla). Do dyspozycji narciarzy są dwa wyciągi krzesełkowe i 12 różnego rodzaju wyciągów orczykowych o różnej długości. Areał narciarski dysponuje nartostradami, które należą do najdłuższych w Czechach o łacznej długości 3 km. Główne trasy zjazdowe są wyposażone w armaty śnieżne zapewniające odpowiednią ilość sniegu na stokach. Tereny narciarskie są również przystosowane dla rodzin z dziećmi, „ośle łączki“ dla początkujących małych i dużych narciarzy oraz trudniejsze nartostrady dla zaawansowanyh narciarzy. Dla narciarzy biegowych są przygotowane trasy o łącznej długości 50 km, zwolennicy saneczkarstwa mogą skorzystać z  „Czarnogórskiego“toru saneczkowego o długości 3,5 km.

Janské Lázně

 

Nowości z Karkonoszy

Chcesz mieć regularne informacje na temat wydarzeń w Karkonoszach na e-mail?

Zakwaterowanie

Zakwaterowanie w Karkonoszach

Kompletna oferta zakwaterowania

Hotel STYL,

Szpindlerowy Młyn

Hotel STYL

390 CZKChild 3-5,9 years with...

SKI Apartamenty,

Horní Mísečky

SKI Apartamenty

120 CZKprzystawka bez jedzenia / 7...

Hotel START,

Szpindlerowy Młyn

Hotel START

380 CZKAdult with halfboard in 1/4,...

Pensjonat BORUVKA,

Szpindlerowy Młyn

Pensjonat BORUVKA

70 CZKChild till 12,9 years with...

Apartamenty HARTACLUB,

Vrchlabí

Apartamenty HARTACLUB

330 CZK

Hotel DOMOVINA,

Szpindlerowy Młyn

Hotel DOMOVINA

390 CZKDziecko 3-11,9 lat ze...

Hotel DIANA,

Szpindlerowy Młyn

Hotel DIANA

390 CZKChild till 11,9 years with...

Pensjonat garni MONA,

Harrachov

Pensjonat garni MONA

440 CZKosoba dorosła w pokoju 2...

Apartamenty IT CENTRUM,

Vrchlabí

Apartamenty IT CENTRUM

310 CZKosoba dorosła we studiu bez...

Hotel ORION,

Benecko

Hotel ORION

320 CZKdziecko 3-11,9 lat ze...

Wellness hotel SVORNOST,

Harrachov

Wellness hotel SVORNOST

580 CZKosoba dorosła w pokoju 2...

Sporthotel BOHEMIA,

Rokytnice nad Jizerou

Sporthotel BOHEMIA

390 CZKosoba dorosła w pokoju 2...

Pensjonat gorski  ALENKA,

Szpindlerowy Młyn

Pensjonat gorski ALENKA

400 CZKPerson 11+ years with...

Hotel DUHA,

Harrachov

Hotel DUHA

280 CZKDopłata za półpensjonat

Hotel HARRACHOV INN,

Harrachov

Hotel HARRACHOV INN

395 CZKprzystawka i półpensjonat

Hotel OMNIA,

Janské Lázně

Hotel OMNIA

260 CZKDziecko (3-9,9 lat) ze...

Pension GRAND APARTMENTS,

Szpindlerowy Młyn

Pension GRAND APARTMENTS

290 CZK

Hotel LOMNICE,

Szpindlerowy Młyn

Hotel LOMNICE

400 CZKChild 6-12,9 years with...

Hotel POMI,

Harrachov

Hotel POMI

450 CZKChild till 11,9 with breakfast...

Hotel Parkhotel HARRACHOV,

Harrachov

Hotel Parkhotel HARRACHOV

420 CZKosoba dorosła w pokoju 2...

Hotel KAROLINA,

Harrachov

Hotel KAROLINA

350 CZKosoba dorosła w pokoju 2...

Pensjonat BARON,

Lánov u Vrchlabí

Pensjonat BARON

330 CZKosoba dorosła w pokoju 2...

Hotel CERNA BOUDA,

Janské Lázně

Hotel CERNA BOUDA

380 CZKdziecko 3 - 6,9 lat ze...

Hotel KRAKONOS,

Benecko

Hotel KRAKONOS

330 CZKosoba dorosła w pokoju 2...

Pensjonat FAMILIA,

Harrachov

Pensjonat FAMILIA

320 CZKChild 5-14,9 years without...

Pensjonat LUCERNA,

Szpindlerowy Młyn

Pensjonat LUCERNA

320 CZKPerson with breakfast in 1/2

Apartamenty REVIS,

Svoboda nad Úpou

Apartamenty REVIS

310 CZKprzystawka bez jedzenia

Hotel KUBAT,

Benecko

Hotel KUBAT

350 CZKprzystawka ze sniadaniem

Hotel i pensjonat ALBIS,

Vrchlabí

Hotel i pensjonat ALBIS

250 CZKprzystawka ze sniadaniem

Hotel SUVA,

Benecko

Hotel SUVA

350 CZKdziecko 3-8,9 lat ze...

 

Szukaj zakwaterowania

Pokaż PAKIETY SPECJALNE

 

Karkonosze 

Karkonosze są najwyższym masywem górskim w Czechach. Śneżka jest najwyższym szczytem Karkonoszy i jednocześnie Czech. W sezonie zimowym Karkonosze są najczęściej wyszkiwanym regionem w Czechach. Szeroka oferta zakwaterowania w Karkonoszach: chaty, chałupy, hotele i pensjonaty. Karkonosze i zakwaterowanie w tych górach to dla wszystkich miłośników "białego szaleństwa" czyli wszelkich sportów nie tylko zimowych raj na ziemi, nie wspominając o tajemniczej niedotkniętej przez cywilizację przyrodę, którą można podziwiać w ramach aktywnego wypoczynku z rowerowego siodła, podczas pieszej turystyki lub zjadzu na nartach. Karkonosze oferuje wspaniałe warunki narciarskie od grudnia aż do kwietnia. Nartostrady znajdują się na wysokości od 700-1300 m npm. Serwis informacyjny Góry-Karkonosze.pl zawiera wszelkie informacje turystyczne potrzebne podczas odwiedzin Karkonoszy. 

 
IT centrum, Vrchlabí HotelPension.cz Intours Hotels Wellness-Tip.cz